Alibaba Hesap Açılış Hizmetleri

Hesap Açılış Hizmetleri

ALIBABA

Alibaba Nedir?

Alibaba, dünyanın en büyük B2B e-ticaret pazarına sahip olan ve Alibaba Group'un bir parçası olarak hizmet veren online alışveriş platformudur.

Alibaba alışveriş sitesi, 1999 yılında kurulan ve Çinli üreticileri uluslararası alıcılarla buluşturmak amacıyla faaliyet gösteren dünyanın en popüler çevrimiçi e-ticaret platformudur. Dünya üzerinde her geçen gün artış gösteren e-ticaret platformları, müşterilere dilediği zaman dilediği ürünü satın alma imkanı sunmaktadır. Uluslararası alanda dünyanın en büyük çevrimiçi parakendecisi olarak bilinen Amazon ve eBay firmalarının toplamından daha fazla müşteri ve satışa sahip olan Alibaba, dünyanın dört bir yanında ki aktif üyesiyle her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Alibaba Toptan Satış Nasıl Yapılır?

Alibaba’da sadece şirketi olanlar satış yapabilmektedir.

Alibaba.com B2B firmalarına hitap eden ithalat ve ihracat ile uğraşan firmalara hitap eden küresel çapta en çok kullanılan platformlardan biridir. Burada ürünleri üreten üreticiler ile ürünleri pazarlamak isteyenlerin buluşması ve önemli bağlantılar kurması mümkündür. Alibaba.com daha çok toplu satış yapmak isteyen firmaların tercih ettiği bir platformdur.

Alibaba toptan satış yapılmak istendiğinde firmadan firmaya bir toplu satış olacağından ürün adetleri de artacaktır. Site incelendiğinde siteye eklenecek ürün miktarlarının da fazla olması gerekmektedir. Toptan satış yapmak için bir üründen en az elli, yüz ya da bin adet girilmesi gerekmektedir.

Alibaba Group’un firmadan müşteriye satışı hedeflediği bir platformu da Aliexpress’tir. Daha az ürün satışı ile müşteriye ulaşmak isteyen işletmeler için Aliexpress daha uygundur. Aliexpress’te satış yapmak isteyenler daha spesifik ve az adetlerle ürünlerini müşterilere satabilmektedir.

Alibaba Hesap Açılışı

Alibaba Mağaza Açılışı, Mağaza Dekorasyonu, Ürün Yükleme, Ve Satış Arttırıcı Diğer Hizmetlerimiz İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.