AliExpress Hesap Açılış Hizmetleri

Hesap Açılış Hizmetleri

ALIExpress

AliExpress Nedir?

Çinli Alibaba Group bünyesinde Çin şirketlerinin ihracat yapması için kurulan AliExpress.com şimdi dünyanın en büyük online pazaryerlerinden biri haline geldi.
Günümüzde 220’den fazla ülkeden milyonlarca kullanıcı çeken dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birine dönüştü. En çok ziyaret edilen siteler arasında, yaklaşık 440 milyon ziyaret ile 6. En büyük e-ticaret sitesi haline geldi. AliExpress Türkiye, Türkiye’den satıcıların farklı ülkelere satış yapmalarına olanak tanıdı.

Çinli online tüketiciler, bu trafiğin sadece yaklaşık yüzde 11’sini oluşturuyor. Bu siteti en çok ziyaret eden online tüketicilerin bulunduğu ülkeler şunlar;

Rusya – %8,07
İspanya – %7,53
Amerika Birleşik Devletleri – %7,39
Brezilya – %6,49
Siteyi ziyaret eden kullanıcıların yüzde 61’i doğrudan girişlerden oluşurken, sadece yüzde 23’ü arama motoru aracılığı ile AliExpress’i ziyaret ediyor.

AliExpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

AliExpress’ten alışveriş yapmak, diğer pazaryerlerinde alışveriş yapmakla benzer süreçler içerir. Bu sitede ürünler doğrudan bireysel müşterilere satılır. Amazon’dan en büyük farkı üçüncü parti satıcılara hitap etmesidir.

AliExpress’te alışveriş yapmak için şu adımlar izlenir;

Aliexpress Komisyon Oranları
Peki, AliExpress’te mağaza açmak için ücretli mi? AliExpress komisyon oranları ne kadar? AliExpress’te mağaza açmak ücretsizdir. AliExpress komisyon oranları, ürün kategorisine göre değişebilmektedir. Genel olarak yüzde 5 ila yüzde 8 oranlarında değişen komisyonlar talep edilmektedir. Bu komisyon oranları, dünyadaki diğer büyük online pazaryerlerine göre oldukça düşük komisyon oranlarıdır. AliExpress Türkiye, Türk satıcıları teşvik etmek amacıyla 18 Nisan 2020 – 18 Temmuz 2020 tarihleri arasında komisyon talep etmemiştir. AliExpress’te mağaza açmak için başvuru yapan satıcıları, belirlenen komisyon oranlarını ödemeyi kabul etmek zorundadır. Komisyon oranları, işletmelerin kategorilerine göre değişmektedir. AliExpress, genel olarak düşük maliyetler sebebiyle tercih edilmektedir.

AliExpress Hesap Açılışı

Aliexpress Mağaza Açılışı, Mağaza Dekorasyonu, Ürün Yukleme, Ve Satış Arttırıcı Diğer Hizmetlerimiz İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.